Vydané tituly

Řada A - česká próza a poezie
 1. Pavel Brycz - Jsem město

  Sbírka mikropříběhů, povídek, básní, inspirovaná Mostem a jeho obyvateli, autor za knihu získal v roce 1999 Cenu Jiřího Ortena pro autory do 35 let.
   
  Rok vydání 1998, 146 stran, cena 130 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Emil Juliš - Vzpomínka na noční Most 1953

  Deset výtisků s grafikou Bohdana Kopeckého, bibliografie, jejímuž křtu byl přítomen autor.
   
  Rok vydání 1999, neprodejné.

 1. Pavel Brycz - Miloval jsem Teklu a jiné povídky

  Kniha vypráví o podivuhodných podobách a cestách lásky. Existenciálně laděné, vážné i humorné příběhy, které zaujmou svou naléhavostí a upřímností.
   
  Rok vydání 2000, 212 stran, cena 175 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 
 1. Ladislav Kocián - Hra pro dva

  Báseň, poéma o lásce, která byla v květnu roku 2001 inscenována v mosteckém planetáriu, 1. svazek edice Nebojte se poezie.
   
  Rok vydání 2001, 72 stran, cena 50 Kč vč. DPH.

 
 1. Pavel Brycz - Sloni mlčí

  Novela, pohádkové vyprávění o mrtvém básníkovi Kryštofovi prodávajícím svůj talent v reklamě, o dívce Karolíně, o slonech a o všem, co i špatné konce mění v happy end.
   
  Rok vydání 2002, 240 stran, cena 149 Kč vč. DPH.

 1. Jan Hlůžek - Trávy, stromy, oblaka

  Básnícká sbírka, 2. svazek edice Nebojte se poezie. Sbírka šedesáti miniatur, šedesáti daktylských nebo trochejských čtyrverší, zaujme především svou hravostí, vtipem – ten většinou vychází z českého názvu rostliny či oblaku, ale nejprve ho čtenář musí odhalit pod latinským pláštíkem - a zvládnutým básnickým řemeslem, zde připomeňme zvláště práci se zvukovou stránkou jazyka.. Celá sbírka je vlastně dialog – setkání s travinami (20 čtyřverší), stromy (30 čtyřverší) a oblaky (10 čtyřverší). Zpod Hlůžkovy zdánlivé idyličnosti zřetelně vystupují konflikt, pointa, nadhled a jemná ironie, přírodní lyrika autorovi poskytuje příležitost k reflexi o postavení člověka v přírodě a jeho násilném vyčlenění z ní.
  Básnická sbírka je zajímavě graficky řešena, rozdělena do tří oddílů, každé čtyřverší na samostatné stránce. Trávy rostou při zemi - tedy ve spodní části stránky, stromy jsou vzrostlé - uprostřed, a oblaka poletují pod horním okrajem listu.
   
  Rok vydání 2002, cena 75 Kč vč. DPH.

 1. Ivan Diviš - Křížatky

  Verše této sbírky napsal Ivan Diviš v roce 1967 na Křižatkách u Litvínova na chalupě malíře Bohdana Kopeckého. Knižně vyšly poprvé v roce 1978 v nakladatelství PmD v Mnichově a podruhé jako součást samizdatového souboru pod společným názvem Tři sbírky v Krameriově expedici. Sbírka Křížatky je nejen připomenutím Divišovy méně známé tvorby z konce 60. let, je svým způsobem jejím vyvrcholením, na které navazuje další, nová etapa, etapa rozsáhlejších básnických celků, počínaje Thanatheou a konče Beránkem na sněhu a odchodem z Čech, vydanými v exilu. Pětatřicet básní sbírky se nese v duchu tvůrčí paralely s Holanovou poezií 60. let, malých příběhů. Verše zde ztrácejí slovní deformaci, charakteristickou třeba pro Thanatheu, jsou doslovné, přesné a méně náznakové. Zároveň básník neslevuje ze své bohaté metaforičnosti, nutící neustále k dalším a dalším výkladům.
   
  Rok vydání 2002, cena 99 Kč vč. DPH.

 1. Pavel Brycz - Patriarchátu dávno zašlá sláva

  Jsou muži stejně ohrožený živočich jako panda velká? A jakých změn doznala mužská duše za uplynulé století? Takové otázky klade groteskní sága ukrajinské rodiny Berezinků, jež opouští zbídačený domov i staré jistoty pravoslaví a vydává se vstříc iluzím i kruté pravdě o životě v západní civilizaci. Pohybujeme se v prostoru a čase s jurodivým patriarchou Jefimem, jeho syny, vnuky a pravnuky a prožíváme znovu a znovu potkávání a míjení lidských osudů, tragikomických figurek i zběsilých nočních můr.
  Státní cena za literaturu 2004.
   
  Rok vydání 2003, 308 stran, cena 239 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Vlastimil Novák - Pohádky z hor

  Deset původních pohádek Vlastimila Nováka zachycuje atmosféru života našich předků v Krušných horách, představuje dětem místa, která mnozí z nich mají na dohled a důvěrně je znají. V pohádkových příbězích, v nichž důsledně vítězí dobro a spravedlnost, se střídají světští hrdinové typičtí pro Krušnohoří minulosti (líný punčochář, dřevorubec, havíř, pastevec nebo řezbář) s nadpřirozenými bytostmi (vodník Švertásek, hejkal Dejvorec, vítr Dopilkuba, permoník Trolíček…) Kniha zaujme nejen svižným a vtipným vyprávěním, ale především bohatou a krásnou češtinou.
  Netradiční je grafická úprava knížky, kdy je každý příběh otištěn na jinak barevných stránkách, stejně jako jednotlivé dějové linie od sebe oddělují "zarážky" v podobě drobných malůvek. Ilustroval Zdeněk Bauer.
   
  Rok vydání 2004, 96 stran, cena 149 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Makrela - Umakartový pochod

  Knížka na první pohled překvapí již svojí grafickou podobou. Volné listy ručního papíru v černých deskách činí z této sbírky poezie krásný zážitek pro oko, stejně jako doprovodné grafické listy Jany Jungmannové. Netradiční jsou i samotné verše. Ve dvou částech - Zápisky nevidomého potápěče a Zápisky prvoka - postupuje autor ojedinělou lineární formou, kdy je třeba číst list po listě, řádek po řádku, abychom složili jednotlivé věty do celistvého tvaru.
  Šestadvacetiletý Mostečan Marcel Ďurica na své sbírce pracoval zhruba od roku 1997. K neobvyklé formě uvedl, že jsou to vlastně útržky paměti, které však spolu souvisejí. "Musí se číst horizontálně, ale i ve sloupcích se občas najde skrytý význam," vysvětlil básník, jehož může veřejnost znát i z působení v rockové skupině Bez peří.
   
  Rok vydání 2004, 30 stran, cena 100 Kč vč. DPH.

 1. Libor Michalec - Rozhovory z přelomu tisíciletí

  Publikace je výběrem šestnácti rozhovorů: Jiří Bartoška, Tereza Brodská, Gabriela Demeterová, Zdeněk Hajný, Emil Juliš, Eva Kantůrková, Arnošt Lustig, Jiří Winter Neprakta, David Ondříček, Miroslav Ondříček, Josef Rakoncaj, Josef Reischig, Jiří Stránský, Bořek Šípek, Ludvík Vaculík, Miroslav Zikmund.
   
  ISBN 80-86654-11-7
  Rok vydání 2005, 136 stran, cena 149 Kč vč. DPH.

 1. Lenka Juráčková - Sukně s hnědavými suky

  Básnická sbírka.
   
  ISBN 978-80-86654-21-8
  Rok vydání 2008, 84 stran, formát 10,5 x 14,5 cm, cena 100 Kč vč. DPH.

 1. Zdarr - Pavel

  Dvanáct písňových textů nositele Státní ceny za literaturu Pavla Brycze a nové CD skupiny Zdarr.
   
  ISBN 978-80-86654-23-2
  Rok vydání 2008, 32 stran + CD, formát 14 x 18,5 cm, cena 200 Kč vč. DPH.

 1. Makrela - Životmuženy

  Ilustrace: Janina Jungmannová
   
  Básně, které se klubou na svět jen za pomoci čtenáře - spolutvůrce.
   
  ISBN 978-80-86654-27-0
  Rok vydání 2009, 26 listů a 19 fólií, formát 10,5 x 15,5 cm, cena 200,- Kč vč. DPH.


 
Ukázky z knížky - kliknutím na obrázek zvětšíte

 1. František Rybář - Střiženo z času

  Autobiograficky laděná kniha je prozaickou prvotinou lékaře MUDr. Františka Rybáře, jehož osobní i profesní život je bytostně spjat s Mostem. Autor zachycuje klíčové životní etapy ústřední postavy Jendy, kterou sledujeme od studií na gymnáziu až po profesní kariéru chirurga a traumatologa.
   
  ISBN 978-80-86654-38-6
  Rok vydání 2016, 238 stran, formát 13 x 20 cm, cena 250 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Antonín Nachtman, Vlastimil Novák - Policisté od Mlýnského náhonu

  Čtyři kriminální příběhy ze starého Mostu. Atmosféru 60. a 70. let minulého století dokreslují černobílé fotografie.
   
   
  Rok vydání 2021, 128 stran, formát 12,5 x 20 cm, brožovaná vazba, cena 250 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. František Rybář - Mezi půlnocí a ránem

  Povídková kniha mosteckého lékaře.
   
  ISBN 978-80-86654-43-0
  Rok vydání 2022, 190 stran, formát 13 x 20 cm, cena 250 Kč vč. DPH, vyprodáno.

Řada B - regionální literatura
 1. Most Jiřího Baláše

  70 unikátních fotografií, na nichž Jiří Baláš zachytil poslední období královského města Mostu, které z rozhodnutí komunistů muselo ustoupit těžbě hnědého uhlí. Fotografie doprovázejí básně Evy Oubramové, na svého kolegu vzpomínají novináři Helena Caltová a Stanislav Ráček.
   
  Rok vydání 2001, cena 200 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Vlastimil Novák - Zmizelý Most

  Fotografická publikace dokumentující reálnou podobu města v době, kdy bylo ještě živoucím a uceleným urbanistickým celkem nezasaženým demoliční činností (čtyřicátá - šedesátá léta minulého století).
   
  Rok vydání 2003, 132 stran, cena 240 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Kolektiv autorů - Mostecko - regionální vlastivěda

  Publikace je zdrojem informací o přírodním, kulturním a ekonomickém prostředí regionu, autoři v šesti kapitolách (mostecký region, příroda Mostecka, lidé na Mostecku, výroba a služby, rozvoj regionu, tipy na výlet) představují tyto složky ve vzájemných souvislostech na pozadí historického vývoje.
   
  Rok vydání 2004, 142 stran, formát A4, cena 240 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Vlastimil Novák, Luděk Prošek, Antonín Votroubek - Magický Most

  Hrad na znělcovém vrchu, Chrám z popela zdvižený, Dům zasvěcený múzám - tři příběhy, v nichž minulost pokračuje v přítomnosti…
  Autor Vlastimil Novák netradiční formou seznamuje čtenáře s historickými fakty o hradě Hněvín, přesunutém kostele Nanebevzetí Panny Marie a o Městském divadle v Mostě, zároveň za pomoci expresivních fotografií Luďka Proška vypráví příběhy, jež jsou spjaté s těmito magickými místy, která přetrvala zkázu královského Mostu.
  Anglické a německé resumé.
   
  ISBN 80-86654-12-5
  Rok vydání 2005, 192 stran, cena 295 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Kolektiv autorů - Chomutovsko - regionální vlastivěda

  Druhý svazek regionálních vlastivěd Ústeckého kraje.
   
  ISBN 80-86654-14-1
  Rok vydání 2006, 160 stran, formát A4, cena 240 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Stanislav Oubram: Karel Nonner - Herec, který daroval talent Mostu

  Publikace, v níž kolega a přítel Stanislav Oubram přibližuje herecký i soukromý život Karla Nonnera, jedné z nejvýraznějších osobností Městského divadla v Mostě. Do knihy přispěli vzpomínkami na velkého herce například: Radoslav Brzobohatý, Emma Černá, Libuše Havelková, Lubomír Poživil, Jaroslav Satoranský, Zbyněk Srba, Josef Zíma.
   
  ISBN 80-86654-19-2
  Rok vydání 2006, 128 stran, formát A5, cena 150 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Stanislav Štýs, Václav Větvička - Most v zeleném

  Reprezentativní obrazová publikace, v níž fotograf Stanislav Štýs nabízí pohled na současný Most přes zeleň a rekultivované okolí. Zamyšlením o zeleném světě a proměnách Mostu do knihy přispěl známý botanik Václav Větvička.
  Anglické a německé překlady.
   
  ISBN 978-80-86654-22-5
  Rok vydání 2008, 256 stran, formát 240x305, cena 490 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Jaroslav Pachner - Chomutov 2009 - Město v obrazech

  Fotografická obrazová publikace, která zachycuje kulturní památky i současné významné stavby Chomutova. Součástí knihy jsou stručné dějiny města. Shrnutí a popisky jsou přeloženy také do němčiny a angličtiny.
   
  ISBN 978-80-86654-24-9
  Rok vydání 2009, 208 stran, formát 235x300, cena 399 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Miloš Libich - Mostecké divadelní století

  Městské divadlo v Mostě 1911-2011
  Vývoj profesionálního divadla v Mostě, to je sto roků střídání uměleckých souborů, divadelně bohatých sezon se sezonami chudými, vyprodaného hlediště s hledištěm poloprázdným. Ohlédneme-li se po těch sto letech nazpátek do dob, kdy se na jevišti, ale i v zákulisí vystřídaly desítky, ba i stovky umělců, vidíme ve vývoji Městského divadla v Mostě dvě výrazné etapy: Epochu německého profesionálního divadla, které tu od svého založení v roce 1911 hrálo celých třiatřicet let, a epochu poválečného českého divadla, jehož první soubor zahájil činost už v květnu 1945 a které s nutnými změnami, jež přinesl čas, funguje dodnes celých téměř sedmdesát let.
   
  ISBN 978-80-86654-32-4
  Rok vydání 2011, 264 stran, formát A4, cena 500 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Vlastimil Novák - Most - nedokončené město


  Publikace s více než 150 černobílými fotografiemi zachycuje především historii budování nového Mostu po likvidaci královského města, které muselo ustoupit těžbě uhlí. Autor hledá odpověď na otázku, zda se architektům (a také politikům) podařilo vytvořit opravdu plnohodnotné místo pro život lidí.
   
  ISBN 978-80-86654-29-4
  Rok vydání 2012, 216 stran, formát 210x210, cena 250 Kč vč. DPH.

 1. Radek Petržilka - Dějiny města Mostu v datech


  Kniha zachycuje vývoj města Mostu v období od 9. století až do roku 1989 a je doplněna téměř dvěma stovkami zajímavých obrazových materiálů. Autor v publikaci, jejíž text vznikal po dobu více než dvou desetiletí, připomíná téměř 1900 událostí a stovky pozoruhodných osobností, spjatých s historií Mostu.
   
  ISBN 978-80-86654-36-2
  Rok vydání 2014, 448 stran, formát 175x250, cena 425 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Leo Jan Konečný - Kouzelný svět


  Vzpomínky Lea Jana Konečného (1907 - 1999), bývalého kastelána na zámku v Jezeří, na jezeřskou přírodu, život lidí v ní a na historické události, které poznamenaly osudy zámku i podzámčí. Autor v druhé polovině 20. století patřil na Mostecku k nemnoha těm, kteří plně pochopili a vzali za své přírodní a kulturní hodnoty Krušných hor a Podkrušnohoří a jejich nesmyslnému ničení vzdorovali. Kniha je doplněna desítkami archivních i současných fotografií, které dokládají proměny zámku a okolní krajiny.
   
  ISBN 978-80-86654-40-9
  Rok vydání 2018, 132 stran, formát 210x210, cena 250 Kč vč. DPH, vyprodáno.

Řada C - pedagogická literatura a učebnice
 1. Volba povolání - metodická příručka pro učitele

  Metodická příručka, která obsahuje soubor užitečných námětů pro výuku v oblasti Výchova k volbě povolání, učební osnovy a přehled vhodných metod a forem výuky.
   
  formát A5, cena 160 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Volba povolání - pracovní sešit pro žáky 7., 8. a 9. tříd

  Interaktivní pracovní sešit, který přináší žákům i jejich učitelům řadu zajímavých námětů na samostatnou i skupinovou práci a přehled praktických podnětů pro výuku v oblasti Výchovy k volbě povolání. Pracovní sešit uspořádáním kopíruje příručku pro učitele, žákům může sloužit od pololetí sedmého ročníku do pololetí deváté třídy nebo v 8. a 9. ročníku. Do polaminovaných desek je možné vkládat další materiály například z úřadu práce, aby měli žáci vše potřebné pro svou profesní kariéru pohromadě. Některé listy jsou označeny symbolem trezoru, což je doporučení k jejich uchování pro použití v dalším životě (jde například o výsledky některých testů, životopis apod.).
   
  formát A4, cena 125 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Předprofesní příprava žáků zvláštních škol, metodická příručka pro učitele

  Příručka si klade za cíl pomoci učitelům připravit jejich žáky ke správné volbě povolání a následovně k úspěšnému startu do života. Příručka pro učitele má dvě části. První obsahuje doporučená témata. Druhý díl uvádí možné techniky, postupy a hry, prostřednictvím kterých je možné témata realizovat. Vedle obvyklých metodických pokynů příručka obsahuje praktické náměty k nácviku rolí, sociální komunikace, sebepoznání a rozšíření poznatkové sféry v orientaci k povolání.
   
  formát A5, cena 90 Kč vč. DPH.

 1. Příprava na povolání - pracovní sešit pro žáky zvláštních škol

  Pracovní sešit má napomoci žákům zvláštních škol ke správné volbě povolání a následovně k úspěšnému startu do života. Žáci tento sešit využijí od sedmého do devátého ročníku své školní docházky. V sešitě jsou zařazeny pracovní listy, které obsahují náměty pro činnost žáků a usnadňují učiteli přípravu na vyučovací hodiny.
   
  formát A5, cena 60 Kč vč. DPH.

 1. Orientace ve světě práce – příručka pro učitele středních škol
  Mgr. Věra Pucová a kolektiv

  Systematicky sestavená příručka, zpracovaná s hlubokou znalostí problematiky a vybavená celou řadou příkladových a vzorových materiálů, je rozdělena do devíti kapitol, z nichž první tvoří Úvod a dalších osm jsou moduly, věnující se určité (systematicky navazující) problematice (Sebepoznání, Komunikace, Životní úspěch, Akční plánování, Možnosti absolventa střední školy, Vstup na trh práce, Informační základna, Základní ekonomické a právní pojmy).
  Hlavní předností příručky vedle odbornosti je fakt, že vznikla jako výsledek podrobné analýzy vlastních zkušeností při práci s experimentálními skupinami žáků a posléze syntézou poznaného a ověřeného. Úvod do světa práce se může stát výborným pomocníkem všem, kteří se vydávají na cestu řešení jednoho z velkých problémů současnosti: mladý člověk před vstupem do reálného světa práce.
   
  Rok vydání 2003, formát A5 rozšířený, 210 stran, cena 198 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Orientace ve světě práce - pracovní učebnice pro žáky
  Mgr. Věra Pucová a kolektiv

  Svým uspořádáním učebnice kopíruje příručku pro učitele (Sebepoznání, Komunikace, Životní úspěch, Akční plánování, Možnosti absolventa střední školy, Vstup na trh práce, Informační základna, Základní ekonomické a právní pojmy). V úvodu každého modulu jsou uvedena teoretická východiska, následují záznamové archy, s nimiž budou žáci pracovat. Teoretická východiska mohou studenti využívat samostatně, techniky by měli provádět za vedení lektora – učitele. Listy v učebnici budou perforovány, proto je žák jednoduše vytrhne a může s nimi dále manipulovat. Součástí učebnice je kapsa, do níž si žáci budou zakládat některé vypracované techniky a dokumenty, které budou v budoucnu potřebovat.
   
  Rok vydání 2003, formát A4, 230 stran, cena 170 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Osobní prezentace

  K učebnici je možné dodat graficky vkusně zpracované desky, do nichž si budou studenti zakládat důležité materiály pro trh práce. Desky jsou rozčleněny do následujících částí: životopis, vysvědčení - osvědčení, reference, odborná praxe. Student bude mít pohromadě všechny podklady například pro pohovor o přijetí do zaměstnání. Postupně se mu desky budou zaplňovat a mohou mu vydržet po celý jeho pracovní život.
  Součástí portfolia je také deset průsvitných eurodesek. Barevné provedení: černé desky mají dělicí listy v barvě bordo. Modré, červené a zelené desky mají dělicí listy ve stejné barvě. Barvy: černá/bordo gg, modrozelená g, modrá g, červená g.
   
  Rok vydání 2003, formát desek: 243 x 312 x 20 mm (š/v/h), cena 120 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Výchovné poradenství - soubor materiálů pro výchovné poradce základních škol
  Mgr. Bohumila Pospíšilová a Ing. Jiří Tyšer

  Autoři, zkušení výchovní poradci, systematicky uspořádali materiály, které mají výchovným poradcům ZŠ pomoci v jejich práci. Příručka nabízí také vzory tiskopisů, dotazníků a rozhodnutí, základní orientaci ve speciální pedagogice a odkazy na odbornou literaturu. Publikace je určena také ředitelům škol, aby jim umožnila nahlédnout do problematiky práce výchovného poradce a lépe se v ní orientovat.
   
  Rok vydání 2003, formát A4, 122 stran, cena 150 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Portfolio pro domácnost - neztrácejte čas hledáním, nepořádek nad Vámi nezvítězí

  Graficky vkusně zpracované desky s dělicími listy a eurodeskami slouží k udržení pořádku a přehledu v dokumentech, které se objevují v každé domácnosti. Desky jsou rozčleněny do následujících částí: Osobní doklady, Bydlení, Zaměstnání, Domácnost, Finance, Automobil. Na dělicím listu je vždy naznačeno, které doklady by v jednotlivých oddílech měly být uloženy. Příklad: Osobní doklady (Rodné listy, Oddací list, Pojistky, Soudní rozhodnutí, Pasy). Součástí portfolia je také 24 eurodesek, které slouží k vlastnímu ukládání dokumentů.
  Barvy desek: černá g, modrá g, červená g, dělicí listy ve stříbrné barvě.
   
  Rok vydání 2003, formát desek: 243 x 312 x 20 mm (š/v/h), cena 150 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Strážníkovy rady - dětské malovánky
  Autorka námětu: Jana Čapková, Ilustrace: Zdeněk Urban

  Určeno pro děti předškolního a mladšího školního věku. Pracovní sešit - malovánky - obsahuje deset dvojlistů, kde na levé straně je umístěn obrázek připravený pro vymalování spolu s básničkou vztahující se k určitému tématu (kouření, nedodržování dopravních předpisů, šikana, týrání zvířat….). Pravá polovina je vyhrazena pro vlastní tvorbu dětí. Čtením textů, vymalováním obrázku, samostatnou tvorbou a následnou řízenou diskuzí ti nejmladší zcela přirozeně zaujímají stanoviska k některým negativním jevům a začínají si vytvářet svůj hodnotový systém.
   
  Rok vydání 2004, formát: A4, 20 stran, cena 39 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. S penězi jde všechno líp aneb Úsměvná i poučná příručka pro bankovního klienta a začínající i mírně pokročilé investory
  Jana Šubrtová

  Publikace je rozdělena do dvou samostatných celků. První část je zaměřena na bankovní problematiku z pozice klienta. Druhá část obsahuje základní informace o investování, včetně přehledu investičních produktů, jejich stručné charakteristiky, upozornění na některá úskalí nebo naopak výhody, na závěr lze vytvořit jednoduchá modelová portfolia.
   
  ISBN 80-86654-12-5
  Rok vydání 2005, formát: 145mm x 205mm, 96 stran, cena 95 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Moje volba
  Jitka Blažková, ilustrace: Jana Jungmannová

  Netradiční pracovní učebnice pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ, jež vychází z Rámcově vzdělávacího programu základního vzdělávání (obsahově z tématického celku Svět práce vzdělávacího oboru Člověk a svět práce a filozoficky z principů cíleného budování a rozvíjení kompetencí pro trh práce a profesní život). V sedmi oddílech (Poznám se, Rozhoduji se, Spolupracuji, Pomohou mi, Využiji, Prosadím se) získávají žáci nejen teoretické poučení, ale plní řadu praktických úkolů, jejichž splnění jim umožní odstranit nahodilost při rozhodování, co dělat po opuštění základní školy. Autorka zajímavě využívá literární ukázky pro uvedení do tématu a pro motivaci žáků, poté zařazuje teoretickou část a nakonec konkrétní úkoly pro získání potřebných kompetencí.
  Volně vložené listy v polaminovaných deskách, které mohou sloužit k ukládání dalších materiálů týkající se vzdělávací oblasti Výchova k volbě povolání.
  Součástí učebnice je index (formát A5), do nějž si žáci nechávají potvrdit osvojení jednotlivých kompetencí.
   
  ISBN 80-86654-16-8
  Rok vydání 2006, formát: A4, 128 stran, doporučená prodejní cena 125 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Školní metodik prevence
  Ing. Jiří Tyšer

  Skripta obsahují soubor základních materiálů - především z oblasti legislativy, který může pomoci v práci nejen školním metodikům prevence, ale také vedení škol.
   
  ISBN 80-86654-17-6
  Rok vydání 2006, formát: A4, 104 stran, doporučená prodejní cena 150 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Škola? V pohodě! Metody, hry a formy práce pro realizace učiva, pro dosažení očekávaných výstupů a rozvoj klíčových kompetencí.
  Tomáš Koten

  Určeno všem učitelům, kteří chtějí dosáhnout toho aby:

  • vyučování nebyla nuda
  • děti i učitelé chodili rádi do školy
  • výuka byla pestrá, hravá a zajímavá
  • žáky vyučování bavilo
  • děti podávaly maximální výkon
  • ve třídě bylo příjemné a nestresující klima
  • vytvářeli pozitivní vztah dětí k učení
  • dosahovali vzdělávací strategie rozvíjející kompetence žáků
  • realizovali a naplnili cíle učiva ŠVP a dosahovali očekávaných výstupů
  Metody, formy práce a hry uváděné v této knize jsou jedním z metodických prostředků k dosažení těchto cílů.
   
  ISBN 80-86654-18-4
  Rok vydání 2006, formát: A4, 288 stran, doporučená prodejní cena 295 Kč vč. DPH, vyprodáno.
 1. Pomáháme žákům s výběrem vzdělávací a profesní dráhy
  R. Šikulová, E. Mrázová, I. Wedlichová, ilustrace: Milada Linhartová

  Publikace je určena učitelům, výchovným poradcům a dalším čtenářům, kteří se profesně věnují výběru vzdělávací dráhy a budoucího povolání žáků v základních a základních praktických školách.
  V první kapitole autorky poukazují na klíčové kompetence učitele, který zajišťuje v základní škole předprofesní přípravu žáků, a zároveň vymezují v souvislosti s RVP ZV a vzdělávací oblastí Člověk a svět práce kompetence žáka.
  Druhá kapitola je zaměřena na ty oblasti psychologické a pedagogické diagnostiky, které jsou ve vztahu k profesní orientaci žáka významné.
  Třetí kapitola je věnována praktickým aktivitám zaměřeným na zjišťování úrovně rozvoje žáka.
  Čtvrtá kapitola se zabývá osobnostním rozvojem žáka a obsahuje praktické náměty na herní aktivity vedoucí žáka k sebepoznání.
  Pátá kapitola řeší problematiku rozvoje sociálních dovedností žáků souvisejících s profesní orientací.
  Šestá kapitola obsahuje aktivity, prostřednictvím nichž se žáci seznamují s obecnými znaky povolání, tj. s pracovními činnostmi, pracovními prostředky, pracovními předměty a pracovním prostředím.
  Sedmá kapitola je zaměřena na vytváření akčních plánů pro žáky, jsou v něm uvedeny aktivity, které pomáhají žákovi rozhodovat se a vědomě plánovat svůj rozvoj.
  Osmá kapitola je orientována na aktivity a techniky, které umožní učiteli poznat žákovo rodinné prostředí a faktory, které mohou ovlivňovat výběr další vzdělávací dráhy a povolání žáka.
   
  ISBN 80-86654-20-1
  Rok vydání 2007, formát: A4, 144 stran, doporučená prodejní cena 198 Kč vč. DPH.

 1. Škola? V pohodě! (2) Projektové vyučování na základní škole - metodika
  Tomáš Koten

  Metodický návod, hry a formy práce pro projektové vyučování a praktickou realizaci průřezových témat (aktivní činnostní učení napříč předměty v kooperativních skupinách).
   
  ISBN - 978-80-86654-25-6
  Rok vydání 2009, formát: A4, 136 stran, doporučená prodejní cena 195 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Škola? V pohodě! (2) Projektové vyučování na základní škole - DVD
  Tomáš Koten

  DVD obsahuje ukázky z práce s dětmi při projektovém vyučování. Ukázky jsou rozčleněny do následujících oblastí:
  Principy školské reformy, Hodnocení projektů, Projekty ve výuce, Tematické projektování na pilotní škole, Znaky projektového vyučování, Záznam z projektových dnů, Ukázky projektového vyučování v kooperativních skupinách.
   
  Rok vydání 2010, formát: DVD, doporučená prodejní cena 150 Kč vč. DPH.

  Ukázka úvodního menu DVD - kliknutím na obrázek zvětšíte

 1. Projektík - Ukážu, co dokážu
  Tomáš Koten

  Pracovní sešit pro projektové vyučování (v kooperativních skupinách napříč předměty) pro 1. pololetí 4. ročníku základních škol.
   
  Z hodnocení prof., PhDr. Karla Rýdla, CSc.:
  Velmi dobrá a promyšlená struktura sešitu odpovídá přesně potřebám vidění vzájemných souvislostí a vazeb mezi izolovanými poznatky učební látky jednotlivých předmětů. Strukturovaný obsah umožňuje žákům získávat představu o vlastní úspěšnosti a míře zvládání učiva prvního pololetí. Neblokuje samostatnost učení dětí a učitel může uplatnit roli zadavatele, pozorovatele a hodnotitele. Úkoly jsou motivační, ale nikoliv soutěžní,. Jsou postaveny tak, aby bylo možné hodnotit nejen výkon (sumativně), ale proces zpracování úkolů (formativně). Obsah látky odpovídá úrovni žáků 4. ročníku ZŠ a vychází z jejich možností a zájmů. Výsledkem práce žáka bude vyplněný sešit, který se tak stane jeho příručkou a encyklopedií i pro další léta. Pracovní sešit hodnotím jako velmi zdařilou učební pomůcku, respektující moderní a efektivní didaktické zásady žádoucí v primárním vzdělávání.
   
  ISBN - 978-80-86654-26-3
  Rok vydání 2012, formát: A4, 316 stran, doporučená prodejní cena 250 Kč vč. DPH.

 1. Umění změny
  Giorgio Nardone, Paul Watzlawick

   
  Krátkodobá terapie osobních a mezilidských problémů
   
  Kniha představuje systematickou formou model krátkodobé strategické terapie aplikované na specifické psychické problémy.
   
  ISBN - 978-80-86654-33-1
  Rok vydání 2012, formát: A5, 136 stran, doporučená prodejní cena 300 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Projektík - Ukážu, co dokážu, 2. pololetí
  Koten Tomáš, Kotenová Jana

  Pracovní sešit pro projektové vyučování v kooperativních skupinách napříč předměty. Určeno pro žáky 4. ročníku ZŠ (2. pololetí).
   
  ISBN - 978-80-86654-35-5
  Rok vydání 2012, formát: A4, 350 stran, doporučená prodejní cena 250 Kč vč. DPH.

Řada D - populárně naučná literatura
 1. Lenka Volmová, Vladimír Volma - Nová škola milostného umění

  Kniha o hodnotě dotyků a nepomíjivé slasti ze vzájemné blízkosti. Originální učebnice komunikační erotiky. Srozumitelně, čtivě a bez mlžícího mysticismu podaná staroindická tantra a staročínský taoismus. Fascinující čtení nezatížené frázemi, klišé a dogmaty moderní sexuologie.
  Kniha pro lidi, kteří žijí sexuálně, což jsme prakticky všichni. Poučení pro dospělé bez rozdílu vzdělání a zkušeností. Všichni budou obdarováni, každý objeví něco nového. Lidé, kteří sex od lásky neoddělují, ale též ti, kteří sex a lásku prožívají každé zvlášť, a dokonce i ti, kteří už prožívají jenom sex.
   
  ISBN 80-86654-13-3
  Rok vydání 2005, 248 stran, cena 190 Kč vč. DPH, vyprodáno.

 1. Jaroslava Škrábalová, Markéta Markvartová - Mlsná kuchařka aneb Fakt je to dobrý

  Autorky nabízejí pětačtyřicet receptů rychlých a jednoduchých jídel. Každému je věnována dvoustrana, kde je na barevných fotografiích zachycen výsledek kuchařského snažení, ale také pracovní postup.
   

  Ukázky z knížky - kliknutím na obrázek zvětšíte


   
  ISBN 978-80-86654-28-7
  Rok vydání 2009, formát 255x180 mm, 96 stran, cena 222 Kč vč. DPH.

Autorem těchto stránek je firma Sitha Comp, 2003 - 2013